Kto jest producentem kotłów (pieców)?

Na naszym rynku dostępne są urządzenia bardzo wielu firm kotlarskich. Ich oferta jest bardzo zróżnicowana pod względem jakości, nowoczesności, rozwiązań i cen. Firma PANINSTAL proponuje urządzenia niżej wymienionych producentów:

VIESSMANN

Oferta firmy zawiera kotły wiszące jedno- i dwufunkcyjne o mocach o mocy od 4 do 60 kW. Kotły stojące z palnikami atmosferycznymi o mocach od 8 do 144 kW oraz kotły z palnikami wentylatorowymi o mocach od 11 do 15 000 kW. Firma Viessmann specjalizuje się również w kotłach wodnych i parowych wysokoparametrowych dużych mocy. Możliwe jest wielostopniowe zestawianie kotłów w kaskadzie. Dla mniejszych kotłów o mocy do 225 kW Viessmann stosuje własne palniki nadmuchowe; dla urządzeń o większych mocach stosuje palniki np. firmy Weishaupt, Giersch, Riello. Automatyka kotłów posiada kompensatę pogodową i w miarę potrzeb umożliwia sterowanie jednym lub kilkoma obwodami grzewczymi. W 2000 roku firma wprowadziła całkiem nową linię kotłów z programu VITOTEC. Viessmann jest też producentem systemów solarnych i pomp ciepła.
Firma Viessmann jest niekwestionowanym liderem w branży techniki grzewczej.

BUDERUS

Są to niemieckie kotły żeliwne. Tradycja firmy liczy 260 lat. Skład żeliwa jest skrupulatnie chronioną tajemnicą firmy. W ofercie firmy są kotły gazowe z palnikami atmosferycznymi o mocach od 9 do 732 kW i kotły z palnikami wentylatorowymi o mocach od 17 do 1200 kW. Najczęściej stosowanymi palnikami wentylatorowymi są palniki firmy MAN, ale oczywiście można stosować też palniki innych firm np. Cuenod, Giersch, Korting, Herrmann, Riello. Kotły mogą współpracować z zasobnikowymi podgrzewaczami ciepłej wody Buderus, o pojemnościach od 120 l do kilkunastu tysięcy litrów. W odróżnieniu od innych firm, powierzchnia wewnętrzna podgrzewaczy Buderus pokryta jest termoglazurą na bazie szkła. Pozwala to ograniczyć osadzanie kamienia kotłowego i polepsza jakość wody przepływającej przez zasobnik. Możliwe jest zestawienie kotłów w kaskadzie do 4 stopni, co rozszerza łączny zakres mocy i możliwości stosowania. Kotły Buderus wyposażone są we własną automatykę, posiadającą kompensatę pogodową i w zależności od potrzeb, mogącą sterować jednym lub wieloma obiegami grzewczymi oraz współpracować z zasobnikowymi podgrzewaczami ciepłej wody. W ofercie firmy znajdują się również kotły żeliwne parowe oraz kotły stalowe dużych mocy. Firma Buderus jest producentem pełnej gamy kotłów wiszących. Firma Buderus również oferuje swoje systemy solarne.

HOVAL

Jest to bardzo znana na świecie szwajcarska firma powstała w 1932 r z siedzibą w Vaduz (Lichtenstein). Posiada swoje fabryki w Austrii, Niemczech, Włoszech i Wielkiej Brytanii. Program produkcji firmy obejmuje całą gamę urządzeń – począwszy od wiszących kotłów kondensacyjnych ( 14 – 60 kW ) poprzez stojące kotły kondensacyjne małej mocy ( 20 – 40 kW ), olejowe kotły stojące ( 18 – 48 kW ) do kotłów średniej i dużej mocy kondensacyjnych i niekondensacyjnych ( 50 – 2900 kW ), oraz kotły parowe i wodne wysokoparametrowe.Hoval jest też producentem zasobnikowych podgrzewaczy ciepłej wody, systemów solarnych, systemów wentylacji oraz spalarni śmieci.